Silahlı saldırı sonrası Aziz Yeniay’dan açıklama: Korkmayacağız kararlı bir şekilde sahada olacağız

AK Parti’nin Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki seçim çalışmaları sırasında silahlı saldırı düzenlendi.

Yeniay’ın bir dernek ziyareti esnasında uzun namlulu silah ve tabancayla düzenlenen saldırı sonucu bir vatandaş ağır yaralandı.

Düzenlenen hain silahlı saldırıya ilişkin Aziz Yeniay açıklamalarda bulundu.

“Korkmayacağız kararlı bir şekilde sahada olacağız”

Saldırıda yaralanan vatandaşı hastanede ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Yeniay, “Bu tip olaylar biliriz ki terör dediğimiz şey beslendiği yer korku ve paniktir. Biz buna priz vermeyeceğiz. Korkmayacağız. Kararlı bir şekilde sahada olacağız. Hedef her neyse kimse hiç önemli değil.” dedi.

Yeniay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün tek duamız var, tek dileğimiz var. Kızımızın şifa bulması. Hayat, hayati tehlikeyi atlatmasıdır. Onun için dua edeceğiz. Bütün Küçükçekmece halkına, İstanbul halkına, Türk halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Çünkü bu tip olaylar biliriz ki terör dediğimiz şey beslendiği yer korku ve paniktir. Biz buna priz vermeyeceğiz. Korkmayacağız. Kararlı bir şekilde sahada olacağız. Hedef her neyse kimse hiç önemli değil. Dolayısıyla da bu manada dediğim gibi maalesef bugün biz demokrasi şenliği içerisinde kampanya yürütürken böyle bir vakayla, böyle bir hadiseyle karşı karşıya kalmak gerçekten üzüntü verici. İfade ettiğim gibi tüm ülkemize, tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ve kızımıza da Rabb’imden acil şifalar diliyorum. İnşallah tez zamanda doktorlarımız kurtaracaktır. Tek temennimiz bugün bu. Başka bir gündemimiz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir