İsmail Saymaz, Dilan ve Engin Polat Davasındaki Son Durumla İlgili Yeni Detaylar Paylaştı

Gazeteci İsmail Saymaz, 1 Kasım’ın ilk sabah ışıklarında gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat’ın son durumunu paylaştı.

Kısa bir süre önce kara para aklama iddiasıyla haklarında soruşturma açılan Dilan ve Engin Polat’ın tüm iş yerleri bu kapsamda aranmaya başlamıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda Dilan ve Engin Polat, aile üyeleri Sıla Doğu ve Kürşat Polat’la beraber Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabahın ilk ışıklarında düzenlenen bir operasyonla gözaltına alındı.

Gazeteci İsmail Saymaz, emniyetteki gözaltı süreci devam eden Dilan ve Engin Polat’ın son durumu hakkında yeni detaylar paylaştı.

Geçtiğimiz saatlerde, “Engin ve Dilan Polat tutuklanabilir” açıklamasında bulunan ve gözaltı kararıyla ilgili önemli detaylar paylaşan İsmail Saymaz,

‘Polatların iki ay önce ikamet adresini Sıla Doğu’nun Beykoz’daki evine aldığı ortaya çıktı. Adres değişikliği, kaçma şüphesi yarattı. Tam 30 şüpheli var. Engin Polat’ın kardeşi ve babası ile şirketlerden birini, üzerine kaydettikleri anneannesi de şüpheliler arasında.’ demişti.

Saymaz, son durum güncellemesi yaptığı paylaşımında, Dilan ve Engin Polat soruşturmasında gizli bir tanık olduğunu ve gizli tanığın ifadelerinin belirleyici olacağını açıkladı.

Ayrıca, bugün şüphelilerden bazılarının ifadesinin alınmaya başladığını, Engin ve Dilan Polat’ın ifadesinin de yarın alınabileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x