İstanbul’da koku ve kirlilik sorunu büyüyor

AA

İstanbul’un sorunları bitmiyor…

Ulaşımda arızalar, trafik, hizmet yetersizliği ve çevre kirliliği her geçen gün büyümeye devam ediyor.

da bu sorunlardan nasibini alan ilçelerden biri.

Fabrikaların ve sanayi işletmelerinin bulunduğu bölgeden geçen Haramidere’den yayılan pis koku ve kirlilik, çevrede yaşayanları rahatsız ediyor.

Dereden kötü koku yayılıyor

Çevresindeki işletmelerin atık sularının karıştığı öne sürülen derenin yüzeyinin köpük ve mavi bir tabaka ile kaplandığı görülüyor.

Dere yatağına birleşen bazı kanallardan da dereye siyah renkte sular akıyor.

Haramidere’nin geçtiği noktalarda ikamet edenler ve çevredeki esnafın kirlilik ve kötü koku şikayetleri de aylardır sürüyor.

“Çok tedirgin ve rahatsızız”

Dere yatağının bulunduğu mahallenin sakinlerinden Muhammet Atsan, derenin sürekli kötü koku yayarak aktığını belirterek, “Biz mahalle sakinleri olarak çok tedirgin ve rahatsızız. Bu konuyla ilgili bir an evvel tedbir alınmasını istiyoruz. Sıcak havalarda sineklerden ve kokudan geçilmiyor, çok daha kötü oluyor. O nedenle derenin üzerinin kapatılmasını ya da farklı bir şekilde önlem alınmasını istiyoruz.” dedi.

“Bir de yağmur yağdığında sel ve felaket oluyor”

Bir başka mahalle sakini Şehabettin Özyakut da derenin özellikle sıcak havalarda rahatsız edici hale geldiğine vurgu yaparak, “Hem pislikten hem kokudan insanlar rahatsız oluyor. Bir de yağmur yağdığında sel ve felaket oluyor. Bu derenin hali hep böyle.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x